چیزهایی که برای طراح شدن باید بدانیم

چیزهایی که برای طراح شدن باید بدانیم

برای طراح مد شدن نیاز به یک مجموعه ای از مهارت های ترکیبی از قبیل طراحی و اسکیس،خیاطی،دیزاین،الگوسازی و تجسم سه بعدی و… داریم.البته داشتن همه اینها به تنهایی کافی نیست ما همچنین به دانش کسب و کار و اقتصاد مد نیز نیاز داریم.

مهارت خود را افزایش دهید

طراحان باید مهارتهای طرح کشیدن و اسکیس را بدانند و در کنار آن درک خوبی از انتخاب رنگ و شناخت هارمونی ها و کمپوزیسیون های مختلف رنگی داشته باشند.

شناخت انواع پارچه ها

باید رفتار و زیردست هر پارچه ای که برای طرح انتخاب می شود را دانست و اینکه پارچه در تن به چه صورت قرار میگیرد و ریزش آن به چه صورت است،مقاومت در برش و دوخت مدل در چه حدی است و سایر مطالب مربوط به جنس و بافت و …را مورد بررسی قرار داد.

شناخت طراحان برتر

مجموعه آثار طراحان معروف را مورد سنجش قرار بدید و با بدست آوردن اطلاعات در مورد سوابق کاری و تحصیلی آنها می توانید ایده های آنها را جمع آوری کرده و با الهام گرفتن از آنها به خود برای طراح بهتر شدن کمک کنید.

تهیه استوری برد

یاد بگیرید از هر چیز الهام بخشی استفاده کنید و برای خود استوری برد تهیه کنید،ترندها را دنبال کنید معمولا رسانه های اجتماعی بستر خوبی برای گردآوری ایده هاست.استوری برد خود را در اتاق طراحی تان به دیوار نصب کنید تا همیشه جلو چشمتان باشد و از آن استفاده کنید.

فیلد کاری خود را مشخص کنید

اینکه دقیقا می خواهید در چه زمینه ای از پوشاک فعالیت کنید باید هدف خود را مشخص کنید زمینه هایی مانند:

-لباس روز/عصر زنانه

-لباس روز/عصر مردانه

-لباس نوجوانان دختر/پسر

-لباس ورزشی/راحتی

-لباس بافتنی

-لباس بیرون

-لباس عروس

-اکسسوری

-لباس برای مراسم خاص مانند تأتر،سینما،شرکت تبلیغاتی،مشاغل اداری و …

واقعیت را ببینید شما برای خودتان طراحی نمیکنید بلکه برای دیگران و به  سلیقه آنها طراحی می کنید.

نیاز مشتری خود را بشناسید

بسته به شرایط اقلیمی و اقتصادی و فرهنگی باید بدانید که طرح مورد نظر شما برای مردم آنجا مناسب است یا نه.به عنوان مثال در یک منطقه گرمسیری نیاز به داشتن کاپشن و کت و ژاکت و لباس های بافت بسیار کم است در حالیکه نیاز به لباس راحت و خنک و سبک بیشتر احساس میشود پس به این نکته دقت کنید.😊😊

یک طراح خوب علاوه بر داشتن توانایی ها،استعداد و خلاقیت نیاز به دانش اقتصاد در دنیای مد را دارد بنابراین باید مرتب نسبت به روند مد و سبک و سلیقه بازار به روز و مطلع بود.

نوشته شده در تاریخ 98/06/26 
میتراهمایونفر
اشتراک گذاری:

3 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید